Co teď poslouchám

22.12.2021

Hodně mě baví album LIFA kapely Heilung, jde o experimentální folk z textů nalezených na starých runách a artefaktech doby vikingské a železné. Uskupení je německo-dánsko-norské, na koncertech používají například pravé kosterní ostatky, kameny, hole, kůži. Jejich hudba je strašně energická, a přestože na někoho může působit příliš divoce, Heilung znamená léčení/uzdravení. Doporučuju si pustit videozáznam z koncertu.

V létě jsme objevili Tranzan a měli jsme možnost být na jejich koncertě v Brně. Česká kapela, ze které srší čistá láska. Některé písně jsou meditativní, u jiných se ani nenadějete a pohupujete se do rytmu. Jejich první album se jmenuje Příběhy o životě, smrti a o tom, co je mezi tím, což jej skvěle vystihuje.

Přestože už vyšlo před půl rokem, nemůžu přestat poslouchat předposlední album MIDI LIDI s názvem Nikdo se ti nebude smát, když budeš mít lidi rád Je to srdcovka, která zůstává dlouho v hlavě. Další čistá láska v hudebním provedení. Sem tam trochu cáklé, když se ale zamyslíte nad textem, jsou v nich uvědomění a ohledy za životem, se kterým se dá dobře ztotožnit.